Good Cheese 2017 – branża HoReCa wyłoniła zwycięzców

29 września w restauracji Moonsfera odbyła się kolejna edycja kulinarnego konkursu sera GOOD CHEESE.

Do walki o medale stanęło ok. 80 serów z całej Polski. Kucharze znaleźli się przed nie lada wyzwaniem oceniając zgłoszone produkty aż w 12 kategoriach.

Jury zauważyło, że konkurs Good Cheese zmierza w stronę prestiżowej oceny – zgłaszane są produkty najlepsze z najlepszych. Największą popularnością cieszyła się kategoria Ser na deskę, gdzie wyłoniono zwycięzców w dwóch podkategoriach – ser miękki oraz ser twardy.

Sędziowie oceniają głównie walory smakowe, a także wrażenia ogólne. Serom przyglądali się profesjonaliści –  kucharze i szefowie kuchni rekomendowani przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni.

W tegoroczny skład sędziów wchodził m.in. Kevin Aiston – osobowość telewizyjna znana z programu „Europa da się lubić”. Z zawodu szef kuchni, od 2016 roku członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie Grand Prix konkursu Good Cheese 2017 odbędzie się podczas Polskiego Kongresu Serowarskiego 24 października br. Serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć dostępnych na stronie: www.goodcontest.pl