MARS Polska partnerem branżowym Polskiego Kongresu Ekoinwestycji

Mars obecny jest w Polsce od 1992 roku. Od 2002 r. jego częścią jest Royal Canin Polska, a od 2008 r. Wrigley Poland. We wszystkich fabrykach i biurach w Polsce, Mars zatrudnia ponad 2500 Współpracowników (tak firma nazywa swoich pracowników, podkreślając w ten sposób ich wkład w rozwój firmy).

Mars w Polsce to:

  • 3 spółki: Mars Polska, Wrigley Poland i Royal Canin Polska,
  • 7 lokalizacji: Janaszówek, Niepołomice k. Krakowa, Poznań (3 lokalizacje), Sochaczew, Warszawa,
  • 5 fabryk: 3 fabryki karm dla zwierząt, fabryka czekolady, fabryka gum do żucia i cukierków,
  • 5 segmentów: wyroby czekoladowe, karmy dla zwierząt, gumy do żucia i cukierki, dania gotowe, usługi finansowe,
  • kluczowe marki: MARS®, M&M’S®, ORBIT®, PEDIGREE®, CHAPPI®, ROYAL CANIN®, SHEBA®, SKITTLES®, SNICKERS®, TWIX®, UNCLE BEN’S®, WHISKAS®, WINTERFRESH®.

Bieżące informacje i ciekawostki można znaleźć też na naszym profilu na Facebooku.

Pięć Zasad firmy Mars

 

Pięć Zasad firmy Mars – Jakość, Odpowiedzialność, Wzajemność, Wydajność, Wolność

Pięć Zasad firmy Mars – Jakość, Odpowiedzialność, Wzajemność, Wydajność i Wolność – to podstawa naszej kultury i podejścia do biznesu. Zasady te jednoczą nas bez względu na pochodzenie, język, kulturę czy pokolenie.

Pięć Zasad jest równoznacznych z firmą Mars i towarzyszą one Współpracownikom Mars przez większą część historii firmy. Każdego dnia dajemy z siebie wszystko, aby wprowadzać nasze zasady w życie poprzez pracę i kontakt z naszymi konsumentami, klientami, partnerami biznesowymi, społecznościami oraz ze sobą nawzajem.

 

Jakość

Konsument jest naszym szefem, jakość jest naszą pracą, a korzystna cena jest naszym celem.

Domeną naszej firmy jest najwyższa jakość we wszystkich aspektach pracy. Jakość jest bezkompromisowym standardem naszych działań i wywodzi się z naszych pasji oraz dumy z tego, że stanowimy część społeczności Mars. Praca wysokiej jakości, która jest wynikiem naszego osobistego zaangażowania, to pierwszy czynnik marek wysokiej jakości i źródło naszej reputacji ze względu na wysokie standardy, które spełniamy.

Odpowiedzialność

Jako indywidualne osoby wymagamy od siebie całkowitej odpowiedzialności; jako Współpracownicy wspieramy działania innych.

Postanowiliśmy być inni od korporacji, w których duża ilość poziomów zarządzania sprawia, że odpowiedzialność nie jest przypisywana poszczególnym osobom. Od wszystkich Współpracowników oczekujemy, aby bezpośrednio ponosili odpowiedzialność za wyniki, wykazywali się inicjatywą i osądem oraz podejmowali decyzje, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zatrudniając osoby postępujące zgodnie z etyką, posiadające wymagane kwalifikacje i które darzymy zaufaniem, chcemy, aby utrzymywały one własne wysokie standardy.

Wzajemność

Wzajemna korzyść to wspólna korzyść; współdzielona korzyść przetrwa.

Wierzymy, że norma, według której nasze relacje biznesowe powinny być mierzone, to stopień generowania wzajemnych korzyści.

Korzyści te mogą przybierać różne formy i nie muszą mieć ściśle finansowego charakteru. Pomimo że musimy starać się uzyskać jak najbardziej konkurencyjne warunki, działania podejmowane przez firmę Mars nigdy nie powinny odbywać się kosztem ekonomicznym czy tych, z którymi współpracujemy.

Wydajność

W pełni wykorzystujemy zasoby, niczego nie marnujemy i robimy jedynie to, co potrafimy najlepiej.

Jak to możliwe, że postępujemy zgodnie z naszymi zasadami, równocześnie oferując najkorzystniejsze ceny i dzieląc się naszymi sukcesami? Naszą mocną stroną jest wydajność oraz umiejętność organizowania naszych wszystkich aktywów – fizycznych, finansowych i ludzkich – w celu uzyskania maksymalnej produktywności. W ten sposób nasze produkty i usługi są tworzone i dostarczane z zachowaniem najwyższej jakości, przy możliwie najniższych kosztach i minimalnym zużyciu zasobów; podobnie staramy się zarządzać całą naszą działalnością gospodarczą, opierając się o najbardziej efektywne procesy decyzyjne.

Wolność

Potrzebujemy wolności, aby kreować naszą przyszłość; potrzebujemy zysków, aby zachować wolność.

Mars jest jedną z największych firm rodzinnych na świecie. Własność rodzinna to świadomy wybór. Wiele firm zaczynało tak samo jak Mars, jednak wraz z rozwojem i potrzebą uzyskania nowych źródeł finansowych, sprzedawały one swoje udziały lub zadłużały się, aby wspomóc swój biznes. W zamian za rozwój firmy pozbywały się części swojej wolności. Wierzymy, że rozwój i dobrobyt mogą być osiągnięte w inny sposób.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://www.mars.com/poland/pl/index.aspx