III Polski Kongres Ekoinwestycji

 

 

 

W Warszawie w hotelu Mercure zakończyła się kolejna edycja kongresu.

Licznie zgromadzone grono uczestników obradowało do późnych godzin popołudniowych.

 

 

Pierwszy referat został wygłoszony przez prof. Monikę Żubrowską-Sudoł z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska z Politechniki Warszawskiej. Wystąpienie dotyczyło Krajowa Inteligentnej Specjalizacji i Ekoinwestycji.

 

 

 

Kolejną prezentację pt. Ekoinwestycje w Grupie Kapitałowej Mlekovita wygłosiła Marlena Kruszewska ze SM Mlekovita.

 

 

 

Jacek Piech, dyrektor ds. technicznych i unnowacji P\produkcji z Browaru Namysłów opowiadał o nowoczesnej oczyszczalni ścieków w browarze Namysłów.

 

 

 

Następne wystąpiła Edyta Walaszek z Mars Polska, która podzieliła się z zebranymi informacjami  o efektywności energetycznej w fabrykach Mars Polska.

 

 

Ścieki jako surowiec – ostatnie inwestycje ekologiczne realizowane przez Veolia Water Technologies w Polsce to temat wystąpienia Bogusława Buczaka, dyrektora działu D&B w firmie Veolia Water Technologies Sp. z o.o., Firma  pełniła funkcję Partnera Kongresu.

 

 

Justyna Dziewota-Jabłońska mówiła o innowacyjnym beztlenowym reaktorze membranowym AnoxyMem® AnMBR w OSM Łowicz. Firma Symbiona S.A. również została partnerem kongresu.

 

 

PurBev – Higieniczne technologie oczyszczania wody dla przemysłu spożywczego to temat wystąpienia Pawła Zielińskiego z firmy  Veolia Water Technologies Sp. z o.o.

 

 

Innowacyjne technologie beztlenowe stosowane w procesach unieszkodliwiania zanieczyszczeń w przemyśle spożywczym to temat wystąpienia  prof. Marcina Zielińskiego.

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją ze spotkania.

Referaty do pobrania:

Dotacje na ekoinwestycje w praktyce, Wiesław Wasilewski, Big-Pol

Ekoinwestycje w Grupie Kapitałowej Mlekovita, Marlena Kruszewska, SM Mlekovita

Innowacyjne technologie beztlenowe stosowane w procesach unieszkodliwiania zanieczyszczeń w przemyśle spożywczym, prof. Marcin Zieliński

Krajowa Inteligentna Specjalizacja a Ekoinwestycje, prof. Monika Żubrowska-Sudoł, Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Politechnika Warszawska

Nowe prawo wodne i nowa rzeczywistość w zakresie formalnoprawnych aspektów gospodarowania wodą w zakładzie, Miłosz Tomasik, K&L Gates

Nowoczesna oczyszczalnia ścieków w browarze Namysłów, Jacek Piech, Browar Namysłów

PurBev – Higieniczne technologie oczyszczania wody dla przemysłu spożywczego, Paweł Zieliński, Veolia Water

Ścieki jako surowiec – ostatnie inwestycje ekologiczne realizowane przez Veolia Water Technologies w Polsce, Bogusław Buczak

Wykorzystanie odpadów w procesach produkcji biomasy mikroglonów – Marcin Dębowski, UWM w Olsztynie

ZIELONA STRONA BIZNESU – Mars Polska o efektywności energetycznej w fabrykach – Edyta Walaszek

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, jednocześnie zapraszając na kolejną edycję.