XII konferencja Polskie Jabłko WARKA 2019

Dwunasta edycja wareckich spotkań kadry technicznej zakładów przetwarzających owoce i warzywa za nami. W spotkaniu uczestniczy co roku ok 100 osób – przedstawicieli producentów przetworów owocowych, win, koncentratu jabłkowego oraz pokrewnych.

 

Obrady odbyły się w samym sercu wareckiego zagłębia jabłkowego – to tutaj rodzą się jedne z najsmaczniejszych polskich owoców. Impreza adresowana jest do wyższej i średniej kadry technicznej – osób zajmujących się techniką i technologią, inwestycjami i rozwojem produkcji.

W trakcie obrad odbył się panel dyskusyjny, tegorocznymi panelistami byli: Robert Sas, Paulina Kopeć oraz Mariusz Kowalczyk.

Robert Sas z Instytutu Praktycznego Sadownictwa w obszernej prezentacji ocenił aktualną sytuację na rynku jabłek. Podzielił się również z zebranymi swoimi refleksjami na temat możliwości rozwoju i perspektyw rozwoju sektora

Paulina Kopeć z Unii Owocowej przedstawiła programy promocyjne i perspektywy eksportowe polskich jabłek

Mariusz Kowalczyk (Fructopol) podzielił się swoimi refleksjami na temat sektora. Kowalczyk pracuje w branży od 25 lat, jest uważnym obserwatorem zmian, które w tym czasie zaszły na rynku

Więcej zdjęć:

Polskie Jabłko, WARKA